Skalica desiatimi gólmi strápnila Slovan

28.12.2011 Celý región

SKALICA 28. decembra(WEBNOVINY) - Stretnutie medzi prvým a druhým tímom slovenskej extraligy sa skončilo jednoznačným víťazstvom tímu zo Záhoria.

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)
Góly: 2. T. Višňovský (Lušňák), 5. Lušňák (Obdržálek, Kloz), 15. Šmach (Holovič, M. Šátek), 21. J. Hruška (Pálffy, R. Školiak), 34. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy), 35. Klejna (T. Mikúš), 36. Šmach (Pálffy, J. Hruška), 47. J. Hruška (Pálffy, Vyrúbalík), 50. Šmach (J. Hruška, R. Školiak), 52. R. Školiak (Pálffy, J. Hruška)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Šefčík, Výleta, 4100 divákov

Zostavy:
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Srnec, I. Jankovič, Gula, T. Magušin - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - Klejna, R. Konečný, T. Mikúš
Slovan: Konrád (34.-40. Orčík) - Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, Ďatelinka, Jass, Dobroň, L. Kozák - Šatan, Lipiansky, M. Bartánus - Preisinger, Kukumberg, D. Skokan - Bulík, M. Macho, M. Bakoš - D. Buc, M. Sloboda

I. tretina

Radosť Michala Klejnu z HK 36 Skalica (vpravo) po šiestom góle v zápase 33. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK 36 Skalica a HC Slovan Bratislava. Skalica, 28. december 2011. Foto: SITA/Martin MedňanskýStretnutie medzi prvými lídrami extraligovej tabuľky začalo podľa očakávania v rýchlom tempe a ofenzívnou hrou.

Skaličania sa ujali vedenie už v 2. min presným zásahom T. Višňovského a o tri minúty neskôr pridal druhý gól Lušňák do odkrytej bránky hostí.

Slovan sa však nenechal zaskočiť a naďalej hral so Skaličanmi vyrovnanú partiu. Po tlaku domáceho mužstva a vylúčení na strane belasých sa do príležitosti dostal Šátek a aj s trochou šťatia prekonal Konráda pomedzi betóny - 3:0. Už o dve minúty neskôr mohol prvý útok Slovana skorigovať, ale Lakosil napokon nemusel zasahovať.

II. tretina

Prvý gól v druhej tretine prišiel ešte rýchlejšie ako v prvom dejstve, keď už v 34. sekunde skóroval J. Hruška po spätnej prihrávke Pálffyho. V ďalšom priebehu hry boli skalickí hráči aktívnejší a ojedinelé útoky hostí dokázal Lakosil bez väčších problémov zneškodniť. Od 34. min pokračoval skalický gólostroj, keď postupne sa do streleckej listiny zapísali Vyrúbalík, Klejna a Šmach. Hosťom pritom nepomohla ani výmena brankára.

III. tretina

Transparent fanúšikov počas zápasu 33. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK 36 Skalica a HC Slovan Bratislava. Skalica, 28. december 2011. Foto: SITA/Martin MedňanskýAni v III. tretine sa hráčom Slovana, v bránke opäť s Konrádom, nedarilo nájsť recept na skalickú obranu. Skaličania pokračovali v ofenzívnej hre a skóre v ich prospech narastalo.

Už na 8:0 zvýšil pred vypredaným štadiónom J. Hruška a v 50. min pridal ďalší gól Šmach po peknej spolupráci so R. Školiakom. Vytúžený desiaty gól dosiahli domáci v 52. min, dosiahol ho R. Školiak po prihrávke Pálffyho. Ten si na svoje konto pripísal spolu päť asistencií.

Slovan naposledy inkasoval desať gólov sezóne 2006/2007, keď v januári 2007 podľahol na domácom ľade Dukle Trenčín 1:10.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Náš výkon bol zodpovedný, kolektívny, všetky herné činnosti nám vychádzali. Podpora celého kolektívu priniesla kvalitný hokej aj divácku podporu."

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Výsledok hovorí za všetko. Doteraz sme vyhrali 9-krát za sebou. Človek môže aj prehrať, ale akým spôsobom sme prehrali dnes, to je potupa a katastrofa. Taký je hokej."

HK Nitra - HK AutoFinance Poprad 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Góly: 9. Rais (Ďurák), 13. Káčer (Piačka) - 22. R. Rapáč (Koskinen, R. Suchý), 28. Škovira (Kmiť, Jáchym), 35. Koskinen (Vandas), 51. P. Svitana (Kroták, R. Rapáč)
Vylúčení: 4:3, navyše: M. Hurška (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Junek, Brath, 1654 divákov

Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, M. Hruška, Kružík, Árvay, Gurčík, König, K. Grman, Hrudík - Hrnka, M. Štefanka, Martin Segľa - Šumichrast, Valčák, Fojtík - Piačka, Káčer, M. Bača - Púchovský, Sucharda, Jasinský
Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, Kovačevič, Š. Fabian, A. Novotný, Jáchym, Malina, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Vaic, Kmiť - P. Svitana, A. Kroták, R. Rapáč - Paločko, Miroslav Hlinka, S. Takáč

Zápas v Nitre mal jasného favorita, no Poprad začal pod Zoborom dosť zakríknuto. Začiatok zápasu tak patril aktívnejším domácim. V 9.minúte sa Nitra dostala do vedenia, keď počas presilovej hry štyroch proti troma posunul Ďurák Raisovi, ktorý umiestnenou strelou od modrej čiary otvoril skóre. Presný zásah mal na Nitru pozitívne účinky a naďalej pokračovala v aktivite. V 13. minúte pekne zakombinovala tretia formácia Nitry a po prihrávke Piačku, nezaváhal v Káčer 2:0. Druhý gól Nitry odštartoval obojstranne otvorený hokej, dobré šance si na strane Popradu vypracovali Rapáč a samostatný únik proti Fedorovi nepremenil Suchý. Na druhej strane sa mohla ujať strela Štefanku, no domáci kapitán zakončil len vedľa.
Na začiatku druhej tretiny hrali domáci dvojnásobnú presilovú hru v trvaní 18 sekúnd. Tú síce nevyužili, ale z pokračujúcej presilovky sa im už podarilo znížiť. Po dobrej prihrávke Koskinena nezaváhal v 22.minúte Rapáč, keď mal pred sebou odkrytú časť bránky. Poprad dostal krídla a obrana Nitry na čele s brankárom mala plné ruky práce. Vyrovnanie, ktoré po kontaktnom góle viselo vo vzduchu nakoniec prišlo v 28. minúte. Predchádzali mu dve dobré šance, až sa napokon dostal k zakončeniu Škovira a pekným blafákom vyrovnal – 2:2. Poprad napokon skóre úplne otočil. Sedem minút po Škovirovom góle ušiel po ľavej strane Vandas, naviazal na seba dvoch brániacich hráčov, našiel úplne osamoteného Koskinena, ktorý si položil Fedora a pohodlne dal tretí gól hostí. Krátko pred koncom druhej tretiny mohol vyrovnať domáci Štefanka, no osamotený pred Melicherčíkom netrafil dobre puk.
Tretia tretina mala pomerne rýchly spád i ponúkla viaceré šance na oboch stranách. Ale keďže gól padol iba do siete domácich zásluhou Popradčana Svitanu, tri body napokon putovali spod Zobora pod Tatry.

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "My sme mali veľké problémy so zostavou. Káder máme veľmi oklieštený a vypadlo nám z neho ďalších šesť hráčov. Museli sme hrať na tri päťky a to bol jeden z dôvodov prečo sme ten zápas prehrali. Mali sme však dobrý vstup, Poprad sme tým možno zaskočili, ale s postupom času nás Poprad prevýšil a vyhral zaslúžene."
Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Mali sme nevydarený vstup do zápasu, až od druhej polovice prvej tretiny sme zvýšili aktivitu a zrýchlili kombináciu. Vytvorili sme si tlak i dosť šancí, ale nedali sme góly. V druhej tretine sa nám podarilo otočiť výsledok a v tretej tretine sme umnou hrou kontrolovali naše vedenie. Nedá sa hovoriť, že začiatok sme podcenili, asi sme ešte boli v autobuse."

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 55. M. Grman (Češík) - 25. Zálešák (Kolba, Dravecký), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Bartoš
Vylúčení: 8:6, navyše: D. Pašek (Košice) 5+DKZ za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Stano, 2078 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, M. Grman, Cebák, Cunik, Brňák, Bambúch, Beňa - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - T. Hričina, Jokila, Hvila - Marcinek, Češík, Kútny - Lamper, Nemček, od 41. bez Nemčeka
Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Mlynarovič - Spilar, Marcel Haščák, D. Pašek - T. Petruška, Marcel Baláž, Gmitter

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly: 6. R. Tvrdoň (P. Fabuš), 16. M. Filo (Radulay, Lelkeš), 25. Mikula ( Sojčík, A. Šťastný), 47. Melichárek (Vizváry, Tybor), 58. P. Fabuš (R. Tvrdoň)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Zvrškovec, V. Snášel, 2230 divákov

Trenčín: V. Kováč - M. Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl - Pardavý, P. Fabuš, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, A. Šťastný - Tybor, J. Gašparovič, Melichárek - Radulay, M. Filo, Lelkeš
Zvolen: Škrečko - Mucha, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, Hraško, Korhonen, Ťavoda, Lubor Pokovič - Leskovjanský, M. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Škvaridlo, Trochta, Otčenáš - Zuzin, Síkela, Méry

MHC Mountfield Martin - MsHK DOXXbet Žilina 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Kriška (Šišovský, Zukal), 26. V. Škoda (Kriška), 54. Kriška (V. Škoda) - 13. Richard Huna (Róbert Huna), 42. D. Devečka (P. Sivák, Michajlov), 47. Dlouhý (V. Nemec), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Sivák
Vylúčení: 3:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Valach, P. Korba, 2100 divákov

Martin: Dzubina - Drgoň, Vartovník, Zukal, Brcko, Tupý, Škumát - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, M. Sobota, od 50. J. Cíger
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, T. Bokroš, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - T. Sýkora, Linet, J. Kubiš